De Friesland
8,4 Score uit 973 reviews
Premie
Service
Zorgkeuze
Dekking
8,4 Score uit 973 reviews
Premie
Service
Zorgkeuze
Dekking
De Friesland is een zelfstandige verzekeraar met haar eigen klantenservice en polisaanbod.
Zo is er een voordelige online polis waarmee je alles digitaal kunt regelen. Verder zet De Friesland zich in voor een goede wachtlijstbemiddeling en ondersteuning van mantelzorgers.
Uit onderzoek van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) naar informatieverstrekking is gebleken dat medewerkers van De Friesland op alle antwoorden het juiste antwoord gaven. Hiervoor werd gebruik gemaakt van zogenaamde ‘Mystery bellers’.
| Jaar | Natura (select) | Natura | Combinatie | Restitutie |
|---|---|---|---|---|
| 2026 | € 150,75 | € 159,25 | - | - |
| 2025 | € 148,95 | € 156,25 | - | - |
| 2024 | € 136,95 | € 147,45 | - | - |
JJoop Bouwer •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Zolang als ik leef ben ik bij de Friesland verzekerd door mijn ouders eerst hete het APFZ. Door de goede zorg en normale premie is het voor ons geen optie om over te stappen
NNelly van Moorhem •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
bij contact met de Friesland word je altijd vakkundig en zeer vriendelijk geholpen ,Zeer bekwaam en rustig te woord gestaan
JJohannes •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Al jaaren goede verzekering
LLatumalea D.A. •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Onze ervaring met zorgverzekeraar De Friesland is uitstekend te benoemen. De premie is, dat vinden wij, redelijk goed te noemen. Ook de service die geboden wordt is uitstekend. Wij zijn helemaal tevreden met De Friesland als ons zorgverzekeraar..
JJacqueline Kroon •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Fijne service via de telefoon!
Medewerkers nemen alle tijd en zijn heel vriendelijk en meedenkend.
Ik heb altijd een prettig gevoel en duidelijkheid als ik gebeld heb!
Heel blij met de Friesland!
CC.Tibosch-Waals •
Premie
Zorgkeuze
Service
Prima verzekeraar. Ze keren, zonder moeilijkheden, uit wat ze bieden. Geen sprookjes, maar duidelijke taal wat wel en wat niet te verwachten.
WW.Broersma •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Premie is niet de laagste , service daartegen is prima .
Zorgkeuze kan beter , en aanvullend beperkt.
PPatricia •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Heel goede ervaring. Nooit niets slechts meegemaakt. Vind het alleen raar dat de zorgverzekeringen ieder jaar duurder moeten worden. Waar gaat dat heen? En hoe ver gaat het?
DDian de Rooij •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Ik ben over het algemeen tevreden met De Friesland, maar er zijn zeker een aantal punten waarop de verzekeraar zich kan verbeteren.
De premie is redelijk, maar niet uitzonderlijk scherp. Voor de dekking die je krijgt, voelt het soms alsof de maandlasten net wat hoger liggen dan bij vergelijkbare verzekeraars.
De service van De Friesland ervaar ik als vriendelijk en behulpzaam, maar niet altijd even snel. Bij vragen via telefoon of chat word ik meestal goed geholpen, al duurt het soms wat langer voordat ik een concreet antwoord of oplossing krijg.
Wat betreft zorgkeuze is er voldoende aanbod, maar de keuzevrijheid is niet altijd optimaal. In mijn regio merk ik dat bepaalde zorgverleners niet (volledig) vergoed worden, waardoor je soms moet uitwijken naar opties die minder goed uitkomen.
De aanvullende verzekeringen vind ik dan weer een sterk punt. De dekking is breed en duidelijk, en veel aanvullende vergoedingen worden zonder gedoe uitgekeerd. Dat geeft vertrouwen en maakt dat de aanvullende pakketten de moeite waard zijn.
Al met al is De Friesland een betrouwbare verzekeraar met ruimte voor verbetering, vooral op het gebied van premiehoogte en zorgkeuze. De aanvullende pakketten en klantvriendelijkheid maken echter veel goed
AA.s. van der linden •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Altijd een prettig gesprek als je ze beld
AA.s van der linden •
@A.s. van der linden
NNoud cuijpers •
Premie
Zorgkeuze
Service
Tot nu toe,goede ervaring met de friesland
Service+afhandeling goed tevreden mee
Ggerard van seventer •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
een top zorverzekeing
warme band
geweldig
AAstrid Esders •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Deze basisverzekering is redelijk “goedkoop” en heeft daarnaast talloze opties voor een uitbreiding. Wat mij aansprak waren de extra tandartsverzekering met tand ongevallenverzekering tot 10000 en de keuzes in hoogte van vergoedingen. Ook het indienen van declaraties gast via de app erg makkelijk, je ligt in, maakt een foto van je rekening en die upload je in de app, klaar. ..
HHimdi Bilal •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Top verzekeraar alleen de premie is erv verschillend en er is sprake van assymetrisch informatie.
AA Meijer •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Op zich prima. Gekozen vanwege prijs/verzekering. Verder weinig mee te maken gehad. Wat verbetert kan worden zijn de inzichten (kosten/welke behandelingen nog over van fysio bv).
GGeoffrey Schilte •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Al jaren goede service en vriendelijkheid personeel.
RRob de Jong •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Het is een verzekeraar die altijd voor je klaarstaat wanneer je zaken wilt weten over betalingen. Maar ook geven ze via telefoon goed advies over aanvullende verzekering. De zgn Opstap ! Ik ben dus heel tevreden over de Friesland.
HHennie •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Ik ben al heeeel lang bij de Friesland en dat is niet zomaar .
De service is prima , medewerkers aan de telefoon zijn vriendelijk en hebben / nemen alle tijd voor me als ik iets wil weten . Het wordt ook duidelijk uitgelegd ! Dat is zeker ook een pluspunt waard !
GG.van der Struijk •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Proms verzekeraar!!!
WW. Lamsma – Boelens •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Goed geregeld en snelle betaling!
LL. Mink •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Goed verzekerd voor een nette premie
NNathalie Penalver •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Ze staan altijd voor je klaar als je een vraag hebt. En mocht het niet meteen lukken dat wordt het heel snel later op een andere manier opgepakt en opgelost. Dat vind ik het fijne aan bij de Friesland verzekert te zijn. Ik kan deze zorg zonder zorgen uit handen geven en vertrouwen op een goede afhandeling ervan.
AA.J Mulder •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
niet altijd met ze eens maar waar een wil is is een weg
EEN GOEDE WIJN HOEFT GEEN KRANS
DD.J. •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Goede service, makkelijk bereikbaar, duidelijk antwoord op vragen en vlotte uitbetaling van declaraties.
RRV •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Bij telefonisch contact direct medewerker aan de lijn
Duidelijke website
Declaraties makkelijk in te dienen snelle afwikkeling hiervan
Zeer tevreden met de Friesland
EEmmy Gerritsen •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
We zijn al tig jaren bij deze ziektekostenverzekering en dit tot tevredenheid. Goede vrijheidskeuze, snelle betaling bij gemaakte kosten.
Uiteraard zijn we ook zo goed mogelijk, lees uitgebreid, verzekerd.
Yypie •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Altijd vriendelijk En betaalbaar voor ons
hoef geen ander
JJ.E.Visser •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Al jaren bij de Friesland tot volle tevredenheid alles altijd prima geregeld.
HHarm •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
voldoet al jaren goed
FFedde Hornstra •
Nooit geen problemen gehad met betalingen naar UMCG ivm het plaatsen van een c.i. En gehoorapparaten. Verder zijn ze duidelijk.
LL. Heyke •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Prima verzekering. Geeft ruime info
HH J van Zuthem •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Goede verzekeraar wel een beetje duur maar dan heb je ook waar voor je premie
Yyvonne ludwig •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
niet duur maar vergoed ook niet heel veel
WW. Broersma •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Niet de goedkoopste , maar wel een goede service . Zorgkeuze is ruim , aanvullende dekking prijzig
DDavid A Latumalea •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Bij De Friesland afgesloten zorgverzekering is uitstekend te noemen. Vragen over de zorgverzekering etc. worden naar behoren beantwoord.
Prima geregeld.!
MMarianne de Gooijer •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Ben hier al jaren klant en alles gaat heel makkelijk.
Klantenservice is top en ook declaraties worden snel betaald.
Echt een top bedrijf.
MMR Gravesteyn •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Buitengewoon goede ervaring met de Friesland toen ik in Egypte een herseninfarct kreeg en werkelijk alles vergoed gekregen aan ziekenhuiskosten waarvoor nog mijn dank. Ik zal dan ook niet en nooit naar een andere verzekering overstappen! ( m’n man is overleden dus het ingevulde mailadres is juist. (Gravesteynmilly@gmail.com)
EE.M.van Ravels •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Je moet natuurlijk altijd kijken wat voor jouw belangrijk is met de keuze van je zorgverzekering. Voor mij is de eigen keuze bij welk ziekenhuis of instantie je geholpen wilt worden heel belangrijk. En bij de aanvullende verzekering dat er een goede vergoeding tegenover alternatieve geneeswijze staat want naar mijn mening is dat nog een ondergeschoven kindje. Ook is de vergoeding voor huid gerelateerde behandelingen voor mij ook belangrijk, want die problemen nemen ook steeds meer toe door de vervuiling in de lucht.Ondanks het feit dat alle zorgverzekeraars de prijzen weer verhogen en bepaalde vergoedingen weer verlagen of helemaal uit het pakket halen geef ik de Friesland relatief veel sterren. De app is overzichtelijk en makkelijk om alles in te zien en te declareren.
HH Oraile •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Fijne zorgverzekeraar
Goede informatie
Duidelijk en helder
AAlie Oosting-Streng •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Alles gaat van één leien dakje, prima verzekeraar.
EE.A.Honig •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Ik ben erg tevreden over de service die ze me bieden . Telefoon wordt altijd snel opgenomen , rekeningen voor apotheek zijn altijd al betaald als ik een overzicht krijg .De taxidienst die ze voor me geregeld hebben is altijd op tijd . Verder merk ik niet zoveel van ze , want ze regelen alles voor me . Ik hoef zelf weinig te doen . Bravo!
EE.A.Honig •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Ik ben erg tevreden over de service die ze me bieden . Telefoon wordt altijd snel opgenomen , rekeningen voor apotheek zijn altijd al betaald als ik een overzicht krijg .De taxidienst die ze voor me geregeld hebben is altijd op tijd . Verder merk ik niet zoveel van ze , want ze regelen alles voor me . Ik hoef zelf weinig te doen . Bravo!
BBetty de Jong -Scheenstra •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Goede ervaring, geen problemen gehad.
Berichten van de Friesland zowel digitaal en op papier.
Het laatste is vooral prettig voor senioren.
JJacqueline Klijn •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Het contact met de mensen is goed. Ze luisteren zorgvuldig naar mijn vragen. Ze koppelen snel terug en geven dan de antwoorden die ik zocht. De mensen zijn erg hartelijk.
De verzekering zelf is ruim. Het declareren van facturen gaat gemakkelijk. Er is een app, en via deze krijg ik regelmatig tips en challenges om een gezondere levensstijl te ontwikkelen. Kortom: supergoed gedaan!
RRoel •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
De Friesland voelt na jaren nog steeds vertrouwd en dichtbij aan! No-nonsens en doet gewoon waar ze voor staan. Zou ik zeker aan willen bevelen!
Cchrista schrader •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Goede en duidelijke verzekering
DDirk Planting •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Voor 95% tevreden
GGerhardus Hilboezen •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Makkelijk benaderbaar
Snelle afhandeling betalingen
Duidelijk over alles
NNel Schipper •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Hele goede verzekeraar,worden altijd heel snel geholpen zitten geen lange tijd in de wacht als ik bel . Perfecte vergoedingen en altijd heel vriendelijk ben zeer tevreden
JJ.J.van Huizen •
Premie
Zorgkeuze
Service
Dekking
Tuurlijk vind ik niet leuk premie alweer omhoog.
Service is zeker goed, met de chat is het heel makkelijk voor informatie en duidelijkheid geen wachttijden hier.
Voor de zorgkeuze alles goed geregeld en meerdere keuzes.
Aanvullend is goed en duidelijk.