search

Zorgverzekering 2027: de belangrijkste wijzigingen

In 2027 krijgt de zorgverzekering waarschijnlijk een grotere wijziging dan in de jaren ervoor. Door politieke plannen en stijgende zorgkosten wordt een forse premiestijging verwacht. Tegelijk blijven de verschillen tussen zorgverzekeringen groot, waardoor vergelijken ook in 2027 belangrijk blijft.

Premie, eigen risico en zorgtoeslag in 2027

De premie voor de zorgverzekering in 2027 is nog niet definitief vastgesteld, maar de verwachting is dat deze fors stijgt.

Verder wordt het eigen risico verhoogd met € 75 naar in totaal € 460.

De zorgtoeslag zal naar verwachting stijgen, maar compenseert waarschijnlijk niet volledig, vooral niet voor middeninkomens.

Waar let je op bij het kiezen in 2027?

Door de hogere premie wordt het belangrijker om goed te kijken naar wat een zorgverzekering daadwerkelijk vergoedt. Bij naturapolissen is het verstandig te controleren of zorgverleners gecontracteerd zijn.

Wie weinig zorg gebruikt, kan besparen met een goedkopere polis. Wie meer zekerheid of vrije zorgkeuze wil, is vaak beter af met een combinatiepolis.

Tot wanneer kun je overstappen voor 2027?

Alle zorgpremies voor 2027 worden eind 2026 bekendgemaakt. Overstappen kan tot en met 31 december 2026. De nieuwe zorgverzekering gaat in op 1 januari 2027.

Wie vóór het einde van het jaar opzegt, heeft in januari nog tijd om een nieuwe verzekering af te sluiten.

Met een opzegservice wordt de oude verzekering automatisch beëindigd.

Zorgwijzer team

Hulp nodig met je zorgverzekering?

Neem dan contact op met één van onze zorgexperts.

Laatste nieuws over zorgverzekeringen

Eigen risico zorgverzekering stijgt naar € 460 in 2027

– Koen Kuijper

Eigen risico zorgverzekering stijgt naar € 460 in 2027

Slecht nieuws voor je portemonnee: wie zorg nodig heeft, is vanaf 2027 waarschijnlijk duurder uit. De onderhandelende partijen D66, CDA en VVD hebben in hun coalitieakkoord afgesproken het eigen risico te verhogen naar € 460.

Een flinke sprong, want de teller staat al jarenlang op € 385. Voor chronisch zieken en mensen die veel medicijnen gebruiken, is dit een pijnlijke stijging van € 75 op jaarbasis.

Lees artikel
VGZ wordt risicodrager voor de zorgverzekeringen van ONVZ

– Koen Kuijper

VGZ wordt risicodrager voor de zorgverzekeringen van ONVZ

VGZ neemt het financiële risico van de zorgverzekeringen van ONVZ over. Voorlopig verandert er niets voor klanten: de overdracht vindt pas plaats op 1 januari 2027. ONVZ blijft als merk bestaan, maar VGZ wordt verantwoordelijk voor de zorginkoop.

De ACM moet de overname nog goedkeuren. Door schaalvoordelen kan de ONVZ-premie straks concurrerender worden, maar er kunnen wel gevolgen zijn voor de dekking bij niet-gecontracteerde zorgverleners.

Lees artikel
Zorgpremie dreigt in 2027 met 200 euro te stijgen

– Bart Koenraadt

Zorgpremie dreigt in 2027 met 200 euro te stijgen

Zorgverzekeraar DSW houdt de premie voor 2026 gelijk op 158,50 euro per maand, dankzij een eenmalige financiële meevaller uit het zorgverzekeringsfonds.

Dat overschot dempt de premiestijging tijdelijk. Toch blijven de zorgkosten sterk stijgen. In 2027 dreigt een forse verhoging: het eigen risico kan worden gehalveerd naar 165 euro, een plan dat 4,6 miljard kost. Hierdoor kan de premie in één jaar met circa 200 euro stijgen.

Lees artikel